خبر زندگی

فید مطالب همشهری آنلاین
 1. همشهری آنلاین: پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از ساختار نانو الیاف مواد پلیمری جایگزین‌های مصنوعی برای عروق عرضه کردند
 2. همشهری آنلاین: تباهی لکه زرد، به عنوان شایع‌ترین علت نابینایی در افراد مسن قابل درمان نیست؛ ولی راه‌هایی برای جلوگیری از ابتلا به آن و پیشرفت در بیماران مبتلا ارائه شده است.
 3. همشهری آنلاین: بیشتر والدینی که کودک در حال رشد دارند اغلب با شکایت فرزندشان از درد در استخوان‌های پا روبرو هستند.
 4. همشهری آنلاین: وزیر بهداشت گفت: اورژانس کشور حداقل به ۷ هزار نفر نیروی انسانی نیاز دارد، افرادی را در اورژانس می‌شناسم که ماهانه ۵۰۰ ساعت کار می‌کنند و با شرایط دشواری روبرو هستند و امیدوارم که دولت و مجلس در این زمینه کمک کنند.
 5. همشهری آنلاین: ۲۰۰ دستگاه موتورلانس با حضور وزیر بهداشت جهت ارایه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در تهران رونمایی شد.
 6. همشهری آنلاین: مهمترین علت سفید شدن موها افزایش سن نیست بلکه نوع تغذیه ما و کمبودھای تغذیه‌ای ھم در سرعت بخشیدن به این روند تاثیر دارند.
 7. همشهری آنلاین: یکی از عوامل مهم در بروز چاقی، محل کار شماست. البته نه به این معنا که محل کارتان شما را چاق کند، در واقع عوامل مختلفی در محیط کار دست به دست هم می‌دهند تا روز به روز چاق‌تر شوید!
 8. همشهری دو - مهدی واعظی: دردسرهای پشه‌ها در تابستان و روزهای گرم سال، از قدیم بوده و مربوط به امروز و دیروز نیست.
 9. همشهری دو - مریم مرتضوی: بعد از گذشت ۹ سال از زمانی که پرونده شهر تاریخی یزد در فهرست میراث موقت جهانی قرار گرفت، هجدهم تیرماه، خبر خوشایندی در فضای رسانه‌ای دنیا منتشر شد که نه تنها به کام ساکنان و مردم مهمان‌دوست شهر یزد و ایرانی‌ها خوش آمد بلکه افرادی را که شوق آشنایی با فرهنگ‌های اصیل و جاذبه‌های دیدنی را هم دارند خوشحال کرد؛ «شهر تاریخی یزد به‌عنوان یکی از نخستین شهرهای خشتی جهان در چهل و یکمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.»
 10. همشهری دو - موژان اردانی: احتمالا شما هم با شنیدن اسم هنر معرق‌کاری به یاد نقش و نگارهای سنتی‌ای که با ظرافت روی چوب کنده کاری شده می‌افتید.
 11. همشهری دو - زهرا کریمی: هزینه‌های درمان پسر یکی از همکارانش سرسام آور و طاقت‌فرسا شده بود و حقوق کارگری کفاف آن را نمی‌داد، برای همین از او درخواست پولی کرد تا در نزدیک‌ترین زمان ممکن آن را برگرداند.
 12. همشهری دو - شیدا اعتماد: از میان درخت فقط پوسته‌ای مانده بود به نازکی ‌چند سانتی‌متر. با این همه زنده بود، پر از برگ‌های ریز زیبا و گل‌های ابریشم.
 13. همشهری دو - لیلا به‌طلب: عصر است و سالن انتظار مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شرق بوستان«لاله» پر از تماشاگران کودک است.
 14. همشهری دو - حجت‌الاسلام قاسم پورمسئله‌گو: خیلی از مشاوران وقتی برای جوانان دم‌بخت نسخه می‌پیچند، توصیه می‌کنند مهم‌ترین معیاری که باید مطمئن شوید در طرف مقابل وجود داشته باشد، «اخلاق» است.
 15. کامران باقری لنکرانی وزیر بهداشت دولت نهم، مدت‌هاست که به شیراز برگشته و ریاست مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز را برعهده گرفته است.
 16. وزارت بهداشت در نامه‌ای خطاب به معاونت‌های درمان سراسر کشور بر اطلاع‌رسانی درخصوص «ممنوعیت پرداخت وجه خارج از صندوق» در بیمارستان‌ها به‌دنبال شروع برخی از قانون‌شکنی‌های جدید تأکید کرد.
 17. با وجود اینکه طبق وعده محــمدجـواد کبیــــر، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، نظام ارجاع برای ۹میلیون و ۳۰۰هزار ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت اجرا می‌شود، اخبار دریافتی از مراکز درمانی نشان می‌دهد که به‌علت آماده نبودن زیرساخت‌ها و عدم‌اطلاع‌رسانی کافی، اجرای این طرح به تعویق افتاد.
 18. همشهری آنلاین: محققان می‌گویند به منظور کمک به حفظ شاخص توده بدنی، وعده صبحانه‌تان مفصل‌ترین وعده غذایی در روز باشد.
 19. همشهری آنلاین: دردهای مفصلی می‌توانند نشانه‌ای از کمبود ویتامین‌ها باشند.
 20. همشهری آنلاین: آرتریت اغلب با افزایش سن مرتبط دانسته می‌شود اما برخی کودکان هم به این عارضه دچار می‌شود.